ERP po przetłumaczeniu na język polski to nic innego jak planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Włączyć można to w wiele różnych kategorii. Do zasobów należą ludzie, informacje, finanse, rzeczy. W biznesie bardzo ważne jest dobre i skuteczne zarządzanie posiadanymi środkami. Istotne jest, by potrafić kontrolować przepływ naszych zasobów w czasie rzeczywistym. Dzięki temu jak najszybciej dostosujemy się do sytuacji panującej na rynku w danej chwili. Co za tym idzie, będziemy mieli większe szanse na odniesienie sukcesu. System ERP typu enova365 pomaga w pozyskiwaniu wiedzy o zasobach, dzięki czemu wspiera nasze działania, a także automatyzuje niektóre z nich.


Jak wybrać system ERP?


Istnieje wiele programów do planowania zasobów, pytanie jednak jak dobrać do naszych potrzeb odpowiedni system. Istotne jest, aby zadać sobie pytanie, do czego ERP ma być wykorzystywane i w naprawianiu jakich problemów ma pomóc. Ważne jest, aby system zapewniał pewną dozę elastyczności tak, by mógł dostosować się do zmieniającego się rynku i naszych przedsięwzięć.

Warto także zwrócić uwagę na producenta oprogramowania, z jakiego przyjdzie nam korzystać. Sprawdźmy, jakie ma opinie oraz renomę, a także to jak długo istnieje na rynku. Czasem warto także przetestować wersję demo danego programu. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić czy jest to system akurat dla nas. Istotnym czynnikiem wpływającym na podjęcie ostatecznej decyzji jest także cena. Chodzi tu o licencję, jaką trzeba wykupić na dany czas, ale też o ewentualne aktualizacje, a także migrację danych czy też szkolenia.

Wybierając, program warto zwróci uwagę na to, jak jest oceniany przez inne firmy. Warto zwrócić uwagę na referencję i opinię jego użytkowników. Bardzo istotne jest, także jak dany program zostanie wdrożony. Trzeba, się zastanowić kto dokonywał będzie tego procesu. Czy będzie to sam producent, czy też może jakiś partner specjalizujący się w tego typu sprawach? Samo wdrożenie jest co najmniej tak samo ważne, jak wybranie odpowiedniego systemu. Przyjrzeć się tu należy doświadczeniu posiadanemu przez firmę, która zajmować będzie się tym procesem. Istotnym czynnikiem jest tu posiadane przez nich doświadczenie, dzięki czemu będą w stanie doradzić nam jak najlepiej przejść przez wdrażanie.

Inny artykuł: http://biznespolska.biz/porady-prawne-dla-firm/