Dziś wiele osób korzysta z pomocy psychologów i psychiatrów, ponieważ nie radzą sobie oni z trudami życia codziennego. Trzeba przyznać, że nie jest łatwo dziś żyć, ponieważ każdego dnia czekają na nas nowe wyzwania. Niekoniecznie motywujące i budujące. Dlatego też czasem pomoc psychologa jest dla nas nieoceniona i pozwala nam wyzbyć się negatywnych emocji, poradzić sobie z problemami.

Coraz popularniejszą formą udzielania porad psychologicznych, jest rozmowa z psychologiem online. Może odbywać się ona przez popularny skype bądź też przez zwykły komunikator tekstowy, czat. Niektóre osoby chcą zachować na tyle swoją anonimowość i boją się rozmawiać z psychologiem przy pomocy kamerki, że wybierają mimo wszystko czaty, na których również można opisać swoje problemy i dostać od psychologa szybką odpowiedź.

Ile taka porada psychologa online kosztuje?

Tutaj rozbieżność cenowa jest dosyć duża, podobnie jak w przypadku psychologów przyjmujących w gabinetach stacjonarnych. Porada czasem może kosztować 90 złotych, innym razem 150. Wszystko zależy przede wszystkim od psychologa, od jego doświadczenia, od narzuconych przez niego stawek. Tak naprawdę nie ma jednej konkretnej ceny. Rozbieżności są duże, jednak mamy spore pole manewru w tej kwestii. Bardzo szybko możemy bowiem wyszukać kilku psychologów online, porównać ich ceny, poczytać opinie na ich temat i dokonać świadomego wyboru.

Takie porady online są udzielane indywidualnie, ale może być również porada dla pary. Takie porady są o wiele droższe, ich cena waha się w granicach 200-300 złotych. Na cenę porady ma także wpływ czas, w którym jest ona udzielana. Niektórzy psychologowie mają niestandardowe godziny, nawet nocne. Wówczas za taką poradę w środku nocy, trzeba oczywiście zapłacić nieco więcej.

Cena zależy także od długości takiej „wizyty” u psychologa online. Przeciętnie jest to około 50 minut, choć zdarzają się również dłuższe, jak i krótsze sesje.

Na ostateczną cenę ma zatem wpływ wiele czynników, które należy brać pod uwagę. Plusem takich terapii jest oczywiście spora swoboda, choć ceny są porównywalne do terapii w punktach stacjonarnych.