Jak przyciągnąć klientów na stronę internetową?

2
1609
reklama strony internetowej

Reklama internetowa w skrócie

W dzisiejszych czasach istnieje ogrom możliwości, które mogą zapewnić nam ruch na stronie internetowej. Podstawą jest odpowiednia optymalizacja treści znajdujących się na niej. Powinniśmy mieć pewność, że będą one odpowiednio dostosowane pod kątem wyszukiwarek Google. Dzięki temu nasza strona będzie korzystniej wyświetlana w wynikach wyszukiwania, co zagwarantuje większą dostępność dla potencjalnych klientów.

Płatna reklama PPC

Możemy również skorzystać z ciekawej opcji promowania oferowanej przez Google, mianowicie system Google Ads. Polega to na wyświetlaniu sponsorowanych reklam naszej witryny w wynikach wyszukiwania wybranej przez nas frazy.

Marketing szeptany

Inną opcją często wykorzystywaną przez właścicieli stron jest marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów, opinii lub komentarzy na forach i wszelkiego rodzaju grupach, które mają zareklamować dany portal lub pobudzić użytkowników do dyskusji na jego temat. Jest to bardzo rozległa dziedzina marketingu internetowego, która znajduje coraz większe rzesze fanów. Jest to bowiem metoda stosunkowo prosta, a jednocześnie potrafiąca wywołać spory ruch na stronie. Więcej informacji na temat marketingu szeptanego można znaleźć tutaj: http://www.mmarketing.com.pl/marketing-szeptany-buzz-marketing/

Prowadzenie fanpage’a i innych profili społecznościowych

Jedną z gałęzi marketingu internetowego są także działania w social mediach. Na facebooku, instagramie, czy twitterze możemy stworzyć profil firmy wraz z odnośnikiem do witryny i udostępniać tam materiały lub treści z nią związane. W dobie panujących trendów takie reklamowanie marki jest wyjątkowo przystępną formą promocji, dzięki której możemy nie tylko przekonać użytkowników do wejścia na naszą stronę, ale również w kreatywny sposób przekazać istotne informacje o firmie. Temat prowadzenia fanpage szerzej opisany jest tu: http://www.mmarketing.com.pl/prowadzenie-fanpage/

Wszystkie opcje wymagają jednak przygotowania odpowiedniego budżetu. Wielkość kwoty, jaką musimy przeznaczyć na te działania zależy od tego, czy o współpracę poprosimy agencję reklamową (jest to opcja droższa), czy o pomoc zgłosimy się do freelancera (to zdecydowanie tańsze rozwiązanie). Mamy wtedy do czynienia bezpośrednio z osobą wykonującą nasze zlecenie. Propozycji i rozwiązań jest mnóstwo, warto zastanowić się jaki zakres działań nas interesuje i rozpocząć reklamowanie witryny.

2 KOMENTARZE

  1. Jak wynika z artykułu to obecnie mamy naprawdę sporo możliwości, by przyciągnąć na naszą stronę osoby odwiedzające. Wszystko zależy też od tego czy nasza strona to strona informacyjna, blog czy sklep internetowy. Każda ma inne grono odwiedzających i warto się nad tym w pierwszej kolejności zastanowić.

  2. Tu bardzo dużą rolę odgrywa fotografia która na stronie się znajduje. Warto zatem dbać o to by była jak najlepszej jakości. Obecnie można również skorzystać z video, które jest możliwe do wykonanie dzięki świetnej jakości sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here