Inwestowanie w odpowiednią dietę oraz masaże przekłada się na poprawę zdrowia. Kondycja organizmu uzależniona jest bowiem od wielu czynników, wśród których sposób odżywiania i stan ciała odgrywają dużą rolę. Przekonaj się, w jaki sposób wspierać swoje zdrowie dzięki diecie oraz masażom.

Masaż leczniczy a kondycja ciała

Regularne odwiedziny w gabinetach masażu przynoszą wielowymiarowe skutki. Uciskanie odpowiednich partii ciała może mieć działanie lokalne oraz centralne. W pierwszym przypadku masaż przyczynia się do poprawy krążenia krwi w określonych obszarach, z kolei działanie ogólne pobudza układ nerwowy. Osoby korzystające z tej formy pielęgnacji mogą liczyć na poprawę stanu skóry, czy kondycji mięśni. Podczas masażu poprawia się obieg krwi, a z powierzchni skóry usuwany jest obumarły naskórek. Mięśnie stają się bardziej dotlenione i odżywione, a także rozluźnione.

Odpowiednie techniki masażu mają zbawienny wpływ na kondycję stawów i wiązadeł. Podczas zabiegów można pracować nad elastycznością wiązadeł, czy stopniowo poprawiać ruchomość stawów. Dzięki masażowi poprawia się także ogólne dotlenienie organizmu. Organy są sprawniej zasilane w tlen oraz substancje odżywcze, a występujące na ciele obrzęki szybciej się wchłaniają. Warto pamiętać, że z masażów nie muszą korzystać wyłącznie sportowcy, czy osoby starsze. Również osoby prowadzące siedzący tryb życia, czy uprawiające umiarkowaną aktywność fizyczną powinny zdecydować się na regularne sesje w gabinetach masażu.

O masażu medycznym więcej przeczytasz na tej stronie: https://osteomedic.com.pl/masaz-medyczny

Inwestycja w dietę w trosce o zdrowie

Zaplanowanie swojej diety jest równie ważne do utrzymania dobrego zdrowia. Sporą część jadłospisu powinny zajmować warzywa i owoce. Zawarte w nich składniki zmniejszają ryzyko pojawienia się nowotworów, czy chorób serca. Niwelują także ryzyko cukrzycy oraz otyłości. Równie ważne są produkty zawierające węglowodany, takie jak pełnoziarniste produkty zbożowe, kasza gryczana i płatki owsiane. Warto sięgać także po tłuste ryby zawierające kwas omega-3, gdyż chroni on przed miażdżycą. Oprócz tego w diecie powinny znaleźć się mleko, jogurty i sery zawierające wapń i białko. Odpowiednie zbilansowanie składników w jadłospisie przyczynia się do profilaktyki chorób, poprawia samopoczucie oraz dba o zdrowie długofalowo. Zakup produktów lądujących na talerzu powinien być więc dobrze przemyślany.

Dietetyka szerzej opisana została na tej stronie: https://osteomedic.com.pl/dietetyka

Inwestycja w masaże, a także odpowiednią dietę jest jedną z najważniejszych w życiu. Ma ona bowiem odzwierciedlenie w kondycji organizmu – objawia się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Warto przyłożyć szczególną uwagę do sposobu odżywiania, czy skorzystać z właściwości masażu. Z biegiem lat taka decyzja okaże się wyjątkowo trafiona.

Źródła:

https://pacjent.gov.pl/diety/jak-zdrowo-sie-odzywiac