Co dają nawilżacze powietrza?

3
2075

Dlaczego warto korzystać z nawilżacza?

Regularne nawilżanie powietrza posiada szczególnie ważną rolę w nadchodzącym sezonie, na przełomie jesieni i zimy, kiedy to większość osób zaczyna korzystać z ogrzewania mieszkań i domów. Podwyższona temperatura powietrza a także rzadsze wietrzenie przestrzeni domowej, zdecydowanie wpływa na wysuszenie powietrza. Jest to dość mocno odczuwalne i oddziałuje negatywnie na jakość snu, wpływa na gorsze samopoczucie, powoduje widoczne wysuszenie skóry i oczu a także prowadzi do łatwiejszej podatności na różnego rodzaju infekcje, o które w tej porze roku nietrudno. Suche powietrze wpływa także na pogorszenie się koncentracji i możliwe nadmierne pragnienie.

Nawilżanie dawniej i dziś

Nawilżanie powietrza jest wykorzystywane od dawna. Niegdyś funkcję prostego nawilżacza stanowiły ceramiczne zbiorniki, które napełniano wodą a następnie wieszano na grzejnikach. Pod wpływem ciepła, woda parowała, nawilżając tym samym powietrze krążące po pomieszczeniu. Aktualnie rynek oferuje szeroką ofertę różnego typu nawilżaczy od elektrycznych parowych, ultradźwiękowych po nawilżacze z wbudowanym jonizatorem, które oprócz nawilżania mogą także oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń. Wybór zależy od zasobności portfela, wielkości pomieszczenia i indywidualnych preferencji.

Wpływ nawilżaczy na zdrowie

Jedno jest pewne – warto zadbać o prawidłowe nawilżenie powietrza. Odpowiednie warunki w pomieszczeniu doceniają także mamy niemowląt i osoby często przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach. Powietrze o odpowiedniej wilgotności zapewnia skórze właściwy poziom nawilżenia, daje także spory komfort śluzówkom, może zapobiegać atakom astmy, a także zapewnia lepszej jakości sen – wszystko to dzięki wyraźnie łatwiejszemu i przyjemniejszemu oddychaniu. Nawilżacze powietrza dają komfort, łagodzą objawy kataru i kaszlu i mogą poprawić funkcjonowanie zatok.

Mimo posiadania nawilżacza, warto pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń – nawet w okresie zimowym, ponieważ nic nie zapewni świeżej wymiany powietrza w tym szczególnym okresie, w którym warunki atmosferyczne na zewnątrz i wyższe temperatury wewnątrz – sprzyjają chorobom i gorszemu samopoczuciu.

3 KOMENTARZE

  1. Zarówno nawilżone powietrze jak i oczyszczone z roztoczy, smogu i wirusów dają nam zdrowie. Warto z takich urządzeń korzystać. Wiele osób wydaje pozytywne opinie używania tego typu urządzeń i potwierdza, że zmniejszyło objawy np. alergii.

  2. Warto. Zarówno nawilżać powietrze jak i oczyszczać z zanieczyszczeń, wirusów i bakterii. Jeśli mamy obecnie dostęp do takiego urządzenia to warto z niego korzystać.

  3. Powietrze jakim oddychamy musi być czyste i nawilżone. Dlatego warto przy zakupie takie sprzętu zdecydować się na urządzenie, które zapewni nam czystość ale i nawilżanie. Takie powietrze ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. W każdym domu taki sprzęt obecnie powinien się znaleźć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here